Woodrich

Nasza firma powstała w 1994 roku. W wyjątkowym dla naszego rozwoju roku 2018 zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski amerykańskiej firmy Bramble Co., oferując wyjątkowe meble marki Bramble i Steven Shell London.

Jesteśmy dynamicznym teamem, stawiającym sobie za cel zaspokojenie wyrafinowanych potrzeb naszych klientów.

Zapraszamy do współpracy salony wyposażenia wnętrz, salony meblowe, projektantów, architektów i dekoratorów wnętrz. Oferujemy profesjonalną współpracę oraz wyjątkowe warunki prowizyjne.

Nasz zespół

Jacek Fiałkowski

założyciel i właściciel firmy

606 315 900

biuro@woodrich.pl

person.jpg

Kamil Horodecki

kontakty międzynarodowe

600 243 259

kamil.horodecki@gmail.com

beznazwy.png

Jacek Fiałkowski

dział handlowy Północna Polska

536 398 900

fialkowski.jacek@gmail.com

bramble.jpg

Bramble to amerykańska firma działająca już od ponad dwudziestu pięciu lat. Jej twórcy z wielką pasją i olbrzymim zaangażowaniem tworzą meble, które wykraczają poza zwyczajne standardy. Produkty firmy Bramble wykonane są z litego drewna mahoniowego i są owocem skrupulatnego procesu projektowania, w którym nie zostaje pominięty nawet najdrobniejszy szczegół.

Firma Bramble dysponuje własną fabryką mebli na Jawie (Indonezja), w której zatrudnia ponad 1500 malarzy, rzemieślników i projektantów którzy tworzą każdą sztukę mebli Bramble. Tam właśnie odbywa się cała produkcja od przygotowania drewna w tartakach, suszenia w specjalnych piecach, po szlifowanie, malowanie i wykańczanie tapicerskie czy ślusarskie.

steven-shell.jpg

Steven Shell to pochodzący z Londynu kolekcjoner i sprzedawca antyków, który od wielu lat działa w Europie Wschodniej, Ameryce, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jego pasja do mebli rozwijała się przez ostatnie 23 lata kiedy to czerpał inspiracje ze swoich podróży, muzyki, sztuki, mody i architektury i zamieniał je w wyjątkowe projekty swoich mebli. Dziś firma Steven Shell Furniture we współpracy z Bramble, oferuje swoją unikalną linię mebli z litego drewna mahoniowego wszystkim, jak to określił sam Steven: "wolnomyślicielom, którzy wiedzą, kim są i czego chcą w życiu!".

reczne.jpg

Meble ręcznie wytwarzane

Jesteśmy dumni z tego, iż 100% naszych produktów wykonanych jest ręcznie. Producent naszych mebli dąży do zachowania tradycyjnych technik stolarskich i inwestuje w wysokiej klasy rzemiosło, zatrudniając ponad 1000 wykwalifikowanych rzemieślników, którzy ręcznie rzeźbią, wykończają i tapicerują wszystkie nasze elementy.

Ponad 95% naszych produktów jest unikalnych i zaprojektowanych wewnętrznie. Dzięki temu producent jest wierny swojej wizji produktu. Opracowując kolejne piękne projekty, producent zwraca uwagę na to, aby jakość produktów przewyższała wszelkie oczekiwania, a meble wraz z upływem czasu tylko zyskiwały wyjątkowego charakteru.

sadzenie.jpg

Sadzimy drzewa w Indonezji

Od 2005 r. sadzimy drzewa na Jawie, a od rozpoczęcia tego projektu posadzonych zostało już ponad 1.000.000 drzew. Celem jest posadzenie co najmniej jednego drzewa na każdy wyprodukowany mebel. Aby osiągnąć ten cel, producent założył szkółki drzewne, w których uprawia się tysiące sadzonek. Następnie zapewniamy fundusze i siłę roboczą, aby z sadzonek powstały nie sztuczne drzewne plantacje, lecz drzewa tworzące prawdziwe naturalne lasy.

treeplanting.jpg

Ekologia

Bramble od zawsze dba o zachowanie środowiska naturalnego, a proces wytwarzania mebli przebiega tak, aby na każdym etapie, jak najbardziej minimalizować wpływ na ekosystem. Produkcja podporządkowana jest więc kilku bardzo ważnym zasadom:

- pozyskiwane drewna kontrolowane jest przez indonezyjski rząd i podlega przepisom zapewniającym jak największą dbałość o środowisko.

- wszystkie produkty pakowane są przy użyciu tektury pochodzącej z recyklingu, chyba że klient zażądał inaczej.

- stosowane są ekologiczne, wodorozcieńczalne lakiery.

- producent naszych mebli jest aktywnym członkiem rady SFC (Sustainable Furnishings Council).