Informacje o meblach Bramble

Marka Bramble jest ekskluzywną marką amerykańską produkująca meble i dekoracje z litego drewna mahoniowego. Nie sposób nie docenić ręcznej produkcji każdego wyrobu, ręcznego malowania, rzeźbienia czy patynowania efektami i stopniami postarzania.

Co więcej...

Nie sposób nie docenić ręcznej produkcji każdego wyrobu, ręcznego malowania, rzeźbienia czy patynowania efektami i stopniami postarzania. W ofercie producenta dostępne jest ponad 90 kolorów farb wodnych i bejc.
Zdobienie ręcznie malowanymi motywami botanicznymi czy roślinnymi wykonywanymi na życzenie uzupełnia bogatą ofertę możliwości personalizacji.


Nasze meble mają coś, o co w dzisiejszym zaganianym i zapracowanym świecie najtrudniej: DUSZĘ.
Jeżeli chcesz posiadać meble na całe życie, by Twoje dzieci pamiętały świat w którym dorastały kształtem i zapachem żywego drewna, dobrze trafiłeś.


Zapraszając do świata Bramble ostrzegamy lojalnie przed uzależnieniem od naszych mebli...


Meble i dekoracje Bramble wykonane są z litego drewna mahoniowego. Mahoń od zawsze stosowany jest do produkcji ekskluzywnych mebli, śmigieł i wyposażenia wnętrz statków, oraz w tradycyjnym szkutnictwie do budowy drewnianych jachów i łodzi. Gęstość objętościowa drewna mahoniowego wynosi od 600 kg/m³ - 819 kg/m³, czyniąc drewno mahoniowe twardym, trudnopalnym oraz wyjątkowo odpornym na zmiany wilgotności. Meble i dekoracje Bramble malowane są farbami wodnymi oraz bejcami wodnymi bezpiecznymi dla środowiska (Certyfikat ISO 14001-2015).Do impregnacji mebli producent używa impregnatu nitrocelulozowego ( NC sealer). Szuflady w meblach Bramble wykonane są w technice jaskółczy ogon, gwarantując trwałość takiego zespolenia drewna. Producent używa blachy cynowej do krycia blatów niektórych modeli mebli.


Firma dba o zrównoważoną gospodarkę zasobami surowca drzewnego (Certyfikaty SVLK), do tej pory posadziła ponad 1 000 000 drzew mahoniowca, hodowanych we własnych szkółkach drzewnych.